Zakupy, Online

Obecnie coraz częściej robimy zakupy w sieci. To rozwiązanie ma niewątpliwie wiele zalet, ale czy jest idealne? Nic nie jest. Dlatego nawet kupowanie przez Internet ma swoje wady.

Na przykład jakie…?

Brak kontaktu z produktem. Być może nie jest to konieczne, kiedy potrzebna Ci wtyczka 9 pin lub jakiś środek czystości. Ale jeśli kupujesz odzież, zapoznanie z jego fakturą i przymierzenie go może zagwarantować późniejsze zadowolenie. To oczywiście nie znaczy, że wszystkie ubrania kupione przez Internet są złej jakości – po prostu zakupy przez Internet to trochę większe ryzyko.

Nieszczere opinie. Komentarze klientów mogą być bardzo pomocne w wyborze odpowiedniego produktu. Czasem jednak są zostawiane na stronach w ramach marketingu szeptanego i nie zawsze mówią prawdę. Dlatego warto spojrzeć na opinie innych z dystansem i spróbować ocenić, które z nich są wiarygodne.

Uszkodzenia podczas dostawy. Opcja dostarczenia nam zakupów pod same drzwi jest bardzo wygodna. Niestety zdarza się, że paczki niszczą się podczas przewozu. Z reguły można je zareklamować, ale to wiąże się z dodatkowymi procedurami.

Zbyt wiele kuszących ofert. Jeśli codziennie widzimy tyle produktów w atrakcyjnych cenach, czasem ciężko się powstrzymać od zrobienia zakupów większych, niż byśmy chcieli. Dlatego nawet kupując przez Internet, warto mieć przy sobie listę zakupów, aby skupić się na produktach, których naprawdę potrzebujemy. Co z tego, że zdecydujemy się na zakup 3 książek w bardzo dobrej cenie, skoro potem nawet ich nie przeczytamy?

Kupowanie w sieci jest bardzo wygodne i często korzystniejsze niż robienie zakupów w sklepach stacjonarnych. Dużą zaletą jest też oszczędność czasu… o ile przeglądanie ofert za bardzo nas nie wciągnie. Jednak w sieci również czyhają na nas pułapki, na które musimy bardzo uważać. Warto robić zakupy w Internecie rozważnie i nie dać się ponieść atrakcyjnym ofertom, aby nie kupować niepotrzebnych rzeczy, które potem tylko zajmują miejsce w naszych szafkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *